Zioła vs olejki – sprawa beznadziejna Cz.2

… Dla przykładu jedna kropla czystego olejku z mięty pieprzowej ma moc działania 28 filiżanek herbaty miętowej. To tak jakbyś przez trzy dni pił po 9 filiżanek herbaty miętowej, albo zastosował jedną kroplę olejku raz na 3 dni. Zapewniam Ciebie, że jedna kropla, to zaledwie profilaktyka, a od profilaktyki przeznaczonej dla zdrowych osób nie możesz oczekiwać zbyt wiele.

Cz.2
.
Dzięki temu, że olejki eteryczne wyekstrahowane z roślin zabijają bakterie, wirusy, grzyby i inne drobnoustroje, jeśli są zamknięte w szczelnym naczyniu (nie wyparują) można na przewozić po całym świecie. To z kolei powoduje, że dzisiaj mamy dostęp do olejków pozyskiwanych z roślin rosnących nawet z drugiej strony kuli ziemskiej, jak w wypadku 
goździków z Madagaskaru, czy rosnącego w Australii drzewa herbacianego – Melaleuca (Tea Tree).
.

.
Czym zatem są olejki eteryczne? To pięknie pachnące (do XX w. robiono z nich perfumy), bardzo silnie skoncentrowane substancje pozyskane z roślin rosnących na całym świecie. Czyste olejki mają tak potężne działanie, że należy je stosować w bardzo niewielkich ilościach – liczonych w pojedynczych kroplach. I podobnie jak w wypadku ziół, również w wypadku olejków eterycznych powstała cała nauka dotycząca stosowania olejków eterycznych w wypadku konkretnych problemów zdrowotnych, nawet tych bardzo poważnych. Dziś nie jest dla nikogo tajemnicą na co działa konkretny olejek eteryczny. To, że my czegoś nie wiemy, nie oznacza, że nie wiedzą tego inni.

Dlaczego z takim opóźnieniem olejki eteryczne trafiły do Polski. Może Ciebie to mocno zdziwi, gdy dodam, że tylko do Polski, bo w takich krajach jak: Czechy, Słowacja, Litwa, Estonia, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia nie wspominając o rozwiniętych krajach zachodniej Europy olejki eteryczne są od dawna powszechnie znane i stosowane. Poziom sprzedaży olejków w Polsce stawia nasz kraj na szarym końcu listy, nawet Kazachstan jest daleko przed nami. Dlaczego tak bardzo jesteśmy zamknięci na nowości? Bo mówi się o nas, że jesteśmy bardzo nieufni i podejrzliwi. Niestety, tymi cechami sami robimy sobie krzywdę zamiast korzystać z tego, co najlepszego oferuje nam świat.
.

.
Cieszę się, że w odpowiednim czasie poznałam suplementy diety i nauczyłam się nimi posługiwać. Cieszę się jeszcze bardziej, że nie ominęły mnie olejki eteryczne i to te najwyższej światowej klasy, bo z tak silną bronią w dziedzinie zdrowia czuje się naprawdę bezpiecznie. Mówię i piszę o tym. Jak zawsze tylko niewielka część osób wykorzysta te informacje. Inni zapewne je zignorują. Jesteśmy przecież Polakami i tylko bardzo nieliczni wykorzystują szanse jakie na tacy przynosi im los.

<< Powrót

.

.

.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *