Czas na MLM

Po blisko 8 latach budowania biznesu MLM i osiągnięciu jakiegoś poziomu wiedzy, a co ważniejsze zadowolenia z tego, co osiągnęłam postanowiłam podzielić się tą wiedzą z tymi, którzy próbują  poszukują wiedzy o tym jak go skutecznie budować. Ale od razu uwaga: kiedy zabierałam się za budowę biznesu MLM miałam powiedziane, że będziemy go tak budować, żeby osiągany dochód był trwały, czyli przez wiele lat, a nie rok, czy nawet krócej.

Wychodząc za mąż za niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie pozostało mi słuchać jego wyjaśnień, próbować działać zgodnie z  podpowiedziami męża, choć zapewniam Cię, nie było łatwo. Jak wszyscy, seriami popełniałam błędy, które prowadziły do niepowodzeń. Jak się domyślasz mój każdy krok był prześwietlany i te niewłaściwe zawsze były omawiane.
Po jakimś czasie do męża powiedziałam, że teraz rozumiem, dlaczego nie miałam prawa odnieść żadnego sukcesu budując wiele lat wcześniej swój pierwszy biznes MLM. Budowałam go po swojemu, bez specjalistycznej wiedzy i jakichkolwiek umiejętności, które w biznesie MLM są ważniejsze niż sama teoretyczna wiedza.

W czasie codziennych, godzinnych spacerów omówiliśmy chyba wszystkie zagadnienia związane z tym biznesem. To tak jak byś Czytelniku miał każdego dnia konsultacje biznesowe. Wyobrażasz to sobie?

.
Dlaczego o tym piszę? Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wchodząc do biznesu MLM spotykają się z czymś zupełnie nowym, choć wydawać by się mogło, że ten biznes jest banalnie prosty. Bo co to za problem wypić ze znajomym kawę, pokazać i omówić produkty z oferty firmy i zarejestrować nowego klienta. Okazuje się, że to problem. Jeszcze większy problem jest z pokazaniem biznesu i zachęceniem znajomego, żeby się zarejestrował i zaczął budować biznes. Lata doświadczeń uzmysłowiły mi, że bez odpowiedniego działania nie ma mowy o skuteczności. Skąd nowa osoba w biznesie ma wiedzieć co to znaczy odpowiednie działanie? Doświadczenie życiowe niestety tego nie podpowie. Wykształcenie, a nawet zdobyte tytuły naukowe – ani tyle.

Podpowie jedynie doświadczony SPONSOR, który wielokrotnie popełnił te błędy, które stoją przed nowymi osobami w MLM, a które muszą zostać popełnione, żeby zrozumieć jak działać i czego uczyć swoich ludzi.

Jak ktoś działa, to ma efekty – to prosta zasada. Ale jak ktoś od początku działa w ściśle określony sposób, to może liczyć na lepsze efekty. Znane mi są osoby, które w tym samym biznesie w którym ja funkcjonuję pracują wielokrotnie więcej, a zarabiają wielokrotnie mniej niż ja. Jak to wytłumaczyć? Działają po swojemu, a nie tak jak należy, a to zasadnicza różnica.
Tak więc, zrozum jaki jest sam początek tego biznesu:

„najpierw musisz zrozumieć, że mimo wykształcenia i doświadczenia życiowego nie masz szans w tym biznesie i tego biznesu nie zrobisz do zadowalających rozmiarów bez doświadczonego SPONSORA, który podpowiada, skoryguje działania i wszystko wyjaśni.” 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.