Oregano

.
Właściwości olejku Oregano

1. Olejek z oregano działa jako środek wykrztuśny i pomaga rozrzedzać śluz, niezbędny do łagodzenia objawów zapalenia oskrzeli i kaszlu.
Dodaj 5-8 kropli olejku z oregano do 1-2 łyżeczek oleju kokosowego (stałego w temperaturze pokojowej) i wetrzyj w klatkę piersiową jako balsam kojący na infekcje dróg oddechowych i kaszel. Możesz również wcierać ten balsam na podeszwach stóp.

2. Oregano może pomóc złagodzić ból spowodowany infekcją ucha, ponieważ ma właściwości znieczulające i jest jednym z najskuteczniejszych olejków eterycznych do stosowania w infekcjach ucha.
Dodaj 2-3 krople olejku oregano z 2-3 kroplami oleju nośnego, takiego jak jojoba lub olej kokosowy, wetrzyj i masuj na zewnętrznej stronie ucha. Uważaj, aby nie dostać się do kanału słuchowego. Olej przenika przez skórę i wchłania się do tkanek oraz pomaga złagodzić ból i pulsowanie w uchu.

.


.

3. Może być wiele przyczyn rozstroju żołądka, takich jak niestrawność, infekcja bakteryjna, nadmiar kwasu, wzdęcia i więcej. Olejek z oregano okazał się skuteczny przeciwko kilku szczepom bakterii, takich jak E. coli i Salmonella, które są odpowiedzialne za zatrucia pokarmowe.
Toksyny i bakterie mogą również powodować zapalenie wyściółki żołądka, a będąc przeciwzapalnym olejem z oregano pomaga złagodzić żołądek, a także pomaga w trawieniu poprzez zwiększenie wydzielania żółci i soków żołądkowych, które pomagają trawić pokarm.
Rozstrój żołądka: Dodaj 1-2 krople oregano o terapeutycznym smaku do ciepłej filiżanki herbaty (herbata cytrynowa lub mięta pieprzowa działa dobrze) i popij ją, aby wspomóc trawienie po dużym, ciężkim posiłku.

4. Oregano pomaga zmniejszyć reakcje organizmu na alergeny takie jak pyłki, pleśń i inne czynniki drażniące, które mogą powodować stany zapalne dróg oddechowych.
Olejek oregano zawiera karwakrol o właściwościach przeciwzapalnych i kwas rozmarynowy, naturalny lek przeciwhistaminowy, który pomaga zmniejszyć obrzęk i jest skuteczny w problemach alergicznych. Oba te składniki aktywne zawarte w olejku z oregano mogą pomóc złagodzić objawy alergii, takie jak kichanie, zatory i swędzenie.

5. Olejek z oregano może być korzystny dla osób, które cierpią na choroby skóry, takie jak wyprysk, candidisis, trądzik, łuszczyca, trądzik różowaty i osoby cierpiące na infekcje skóry mogą znaleźć zwolnienie z zewnętrznego miejscowego stosowania oleju z oregano.
Wymieszaj 10-15 kropli oleju z oregano w 2-3 łyżkach oleju nośnego, takiego jak olej kokosowy, jojoba lub oliwa z oliwek i nałóż na miejsca dotknięte stanem zapalnym.
Uwaga: olejek oregano jest uważany za olejek „gorący”, więc może powodować podrażnienie skóry, jeśli zostanie stosowany bezpośrednio na skórę. Najlepiej jest zmieszać z olejem nośnym i najpierw wypróbować małej powierzchni skóry. Jeśli skóra zostanie podrażniona lub dojdzie do zaczerwienienia należy zaprzestać stosowania olejku.

6. Oregano może zdziałać cuda dla osób cierpiących na trądzik. Zawiera karwakrol, substancję czynną o doskonałych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, która pomaga zabić bakterie wywołujące trądzik, wysuszyć zmiany trądzikowe i zmniejszyć obrzęk i stany zapalne. Jest to szczególnie korzystne w przypadku trądziku torbielowatego, poważnego typu trądziku, który zwykle występuje w wieku młodzieńczym, gdzie pory stają się zatkane, co prowadzi do dużych pryszczów, przewlekłego stanu zapalnego i zakażenia.
Dodaj 2-3 krople oleju z oregano do niewielkiej ilości wody. Namocz wacik z mieszanką i nanieś na zmiany trądzikowe.
Uwaga: Zrób test na małej powierzchni skóry.

7. Candida jest rodzajem grzyba, który żyje w ciele, a kiedy warunki są odpowiednie, może się rozmnażać i wyładowywać spustoszenie w ciele. Niektóre z charakterystycznych objawów przerostu Candida obejmują grubą białawą powłokę na języku, infekcje drożdżakowe pochwy i wiele innych.
Olejek oregano jest bogaty w tymol, związek o doskonałych właściwościach przeciwgrzybiczych. Badania wykazały, że olejek z oregano jest równie skuteczny w leczeniu grzybów, w tym pleśni Aspergillus, Candida i drożdży w porównaniu ze standardowymi lekami przeciwgrzybiczymi przepisanymi przez lekarzy. Co ważniejsze, olej oregano jest znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla leków toksycznych chemicznie.

8. Olejek eteryczny z Oregano może zdziałać cuda na wszelkiego rodzaju infekcje grzybicze, zwłaszcza grzyby paznokci i stan zakaźny zwany grzybicą stóp, lepiej znany jako stopa sportowca.
Moczyć dotkniętą grzybem stopę przez 15-20 minut w roztworze ciepłej wody i 1 łyżeczce oleju oregano. Żeby uzyskać najlepsze rezultaty rób to dwa razy dziennie.

9. Ma silne właściwości przeciwutleniające i jest doskonałym olejem, jeśli chcesz spowolnić proces starzenia. Olejek oregano zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami i innymi szkodliwymi czynnikami, które przyspieszają starzenie. Fenole znajdujące się w oleju są silnymi przeciwutleniaczami, celują i neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za wywoływanie niektórych nowotworów, starzenia, zmarszczek, zaburzeń układu nerwowego, zwyrodnienia mięśni i innych.

10. Jako naturalny przeciwpasożytniczy olejek oregano doskonale nadaje się do zabijania pasożytów i zwalczania infekcji pasożytniczych. W jednym z badań przeprowadzonych w 2000 roku wykazano, że w większości przypadków suplementacja olejem z oregano spowodowała całkowite wyeliminowanie szkodliwych organizmów z organizmu.
Badanie z 2014 r. Wykazało, że olej z oregano może pomóc w zabiciu norowirusa, co może prowadzić do zapalenia żołądka i jelit lub grypy żołądkowej. Jest również korzystny dla infekcji robakami i wykazał obiecujący potencjał przeciwko kilku patogenom przenoszonym przez żywność, takim jak E. coli, listeria i salmonella.
Dodanie kilku kropli oleju z oregano do żywności może potencjalnie zabić bakterie. Możesz również dodać 2-3 krople do herbaty lub ciepłej wody i dodać trochę miodu, aby złagodzić silny smak.

11. Brodawki spowodowane przez wirus zwany ludzkim wirusem brodawczaka (HPV). Brodawki mogą stać się dość bolesne, zwłaszcza brodawki podeszwowe, które występują pod stopami i mogą wpływać na zdolność chodzenia. Olejek eteryczny z Oregano może działać bardzo dobrze, aby spalić brodawki z powodu wysokiego stężenia karwakrolu.
Wymieszaj 3-4 krople olejku z oregano i 1 łyżeczkę oleju nośnego. Zastosuj mieszankę za pomocą czystego wacika 4-5 razy dziennie i upewnij się, że użyjesz czystego wacika, jeśli leczysz więcej niż jedną brodawkę, aby nie rozprzestrzeniać infekcji. Po zabiegu przykryć brodawkę plastrem lub bandażem, aby nie dostawała tlenu. W ciągu tygodnia lub dwóch powinieneś zauważyć znaczną różnicę w wielkości brodawki.

12. Badanie przeprowadzone przez Sidiqqui, opublikowane w Medical Science Research wykazało, że olejek eteryczny oregano całkowicie zniszczył wirusa opryszczki.
Wymieszaj 3-4 krople olejku z oregano z 1 łyżką oleju nośnego np. oleju kokosowego. Sugeruje się zastosowanie mieszanki na kręgosłupie, gdy wirus opryszczki jest uśpiony w kręgosłupie i zwykle infekuje płyn mózgowo-rdzeniowy. Dotyczy to również innych wirusów, więc zasadniczo robienie tego codziennie może pomóc w ochronie przed innymi wirusami.

13. Olejek eteryczny z oregano, będący mocą przeciwzapalną, może przenikać przez skórę i wchodzić głęboko w stawy, aby złagodzić ból i stany zapalne oraz zwiększyć mobilność. Badania wykazały, że olejek może wchodzić do mazi stawowej w stawach i służyć jako naturalny środek przeciwbólowy.
Jeśli masz obolałe i zmęczone mięśnie, olej z oregano może zdziałać cuda dzięki działaniu przeciwzapalnemu, przeciwskurczowemu i znieczulającemu. Wnika głęboko w tkanki i może łagodzić ból spowodowany skurczami mięśni, bólem mięśni, zespołem cieśni nadgarstka i innymi uszkodzeniami mięśni.
Wymieszaj 5-7 kropli olejku z oregano z 1 łyżeczką oleju nośnego. Do mieszanki można również dodać 2-3 krople olejku miętowego (doskonały środek przeciwbólowy). Chłodzenie oleju z mięty pieprzowej pomoże złagodzić ból. Wcieraj mieszankę do zaatakowanych stawów 2-3 razy dziennie. Możesz również użyć tej samej mieszanki, aby złagodzić skurcze i złagodzić ból mięśni.

14. Olejek z oregano może być korzystny dla kobiet, które mają nieregularne miesiączki. Może również pomóc opóźnić początek menopauzy i złagodzić objawy menopauzy, takie jak zaburzenia równowagi hormonalnej i nastroju.
Może wywoływać skurcze macicy, dlatego podczas ciąży należy unikać oleju z oregano.
W problemach z miesiączką należy go nakładać miejscowo. W przypadku bolesnych skurczów menstruacyjnych, zmieszaj 6-7 kropli oleju z oregano z odrobiną oleju kokosowego i masuj dolną część brzucha.

15. Może pomóc w zwalczaniu drożdży i grzybic w tym łupieżu.
Dodaj do szamponu 5-6 kropli olejku oregano do około 1 łyżki stołowej szamponu i wmasuj w skórę głowy. Pozostaw na 10 minut i zmyj. Powtarzaj przez tydzień.

16. Olejek z oregano jest antyseptykiem. Doskonale zwalcza nieświeży oddech, a nawet zapalenie dziąseł.
Dodaj 1 kroplę oleju z oregano do szczoteczki do zębów (z lub bez pasty do zębów) i umyj zęby. Olejek z oregano może również służyć jako naturalny środek znieczulający i łagodzący ból zęba i obrzęk wywołany stanem zapalnym.
Połącz 5 kropli olejku z oregano i 5 kropli olejku z mięty pieprzowej z 2 szklankami wody. Wlej wszystkie składniki do czystej butelki (najlepiej szklanej) i mocno wstrząsnąć, żby wymieszać. Użyj 2 łyżeczki płynu do płukania jamy ustnej przez około 30 sekund i wypluć. Używaj codziennie.

17. Olejek oregano jest doskonałym środkiem odstraszającym owady.

18. Jest bezpieczny w zwalczaniu infekcji skórnych, grzybiczych i pasożytniczych u zwierząt domowych, takich jak psy i koty. Okazało się również korzystne w leczeniu zapalenia stawów u psów.
Wymieszaj kilka kropli oleju z oregano z olejem nośnym, takim jak olej kokosowy i nanieś mieszankę na obszary skóry dotknięte grzybem lub pasożytami. Możesz również zastosować tę samą mieszankę do stawów i mięśni, aby leczyć zapalenie stawów u swojego zwierzaka.