Co musisz wiedzieć

Co o olejkach eterycznych powinien wiedzieć każdy z nas?

 Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, iż olejki eteryczne są potężną siłą pomagającą człowiekowi wrócić do zdrowia, a dla osób zdrowych stanowią bardzo silną ochronę przed chorobami i zmianami w organizmie, które prowadzą nawet do bardzo ciężkich stanów chorobowych. Równie dobrze działają na psychiczną sferę każdego z nas, a wiadomo również,  że niektóre olejki świetnie działają na zwierzęta domowe. 
Ze względu na sporą ilość podróbek i to już od czasów biblijnych (są o tym wzmianki w Biblii), nie należy stosować olejków niewiadomego pochodzenia, czy nieznanych producentów. Zastanów się dwa razy, jeśli masz zamiar kupić tani olejek. Pozyskiwanie czystego olejku jest drogim procesem i potrzeba jest bardzo duża ilość materiału roślinnego, by wyprodukować niewielką ilość  100% -go olejku eterycznego, a tylko od takich można oczekiwać odpowiedniego działania. Dla przykładu podam, że do wyprodukowania 450 g olejku z melisy potrzeba około 5 ton rośliny. Taki olejek nie może być tani. Podobnie lawenda, na 1 kg znakomitej klasy olejku potrzeba 160 kg kwiatu lawendy. 

.

 

.
Ponieważ w warunkach domowych  nie można sprawdzić jakości i składu olejku, należy kupować olejki tylko od znanych, najlepszych producentów dających pewność, że kupiony olejek jest ORYGINALNY! Taką gwarancję daje własnie firma doTERRA.Opisywane w sieci i przez naukowców działanie olejków eterycznych dotyczy tylko olejków czystych i w dodatku najwyższej klasy. Oznacza to, że olejek pochodzi z odpowiedniego gatunku rośliny, która w dodatku rośnie na odpowiedniej szerokości geograficznej, a ta z kolei zapewnia roślinie odpowiednie warunki klimatyczne (nasłonecznienie, ilość opadów, temperatura w dzień i nocy itd).

Jeśli ktoś zaoferuje ci olejek kosztujący kilkanaście złotych, to dla swojego bezpieczeństwa zrezygnuj z zakupu. Ponieważ najlepsze olejki eteryczne produkuje się w tych miejscach na świecie w których rośnie dana roślina, siłą rzeczy olejek musi mieć swoją cenę.