Olejki a suplementy

Historia lubi się powtarzać! Tak jak kiedyś z suplementami diety, tak teraz jest z olejkami eterycznymi.

Kiedy 20 lat temu pojawiły się na polskim rynku suplementy diety, to dla zdecydowanej większości osób były one czymś zupełnie nowym, nieznanym i trzeba było każdej osobie wyjaśniać jakie dobrodziejstwo niesie ze sobą ich stosowanie. Przed rokiem 2000 większość lekarzy nie wiedziała, co to są i do czego służą naturalne suplementy. Dziś jest nam trudno w to uwierzyć, że tak mogło być … a jednak.

Minęło 20 lat i  na polskim rynku pojawiły się olejki eteryczne. Trochę późno, bo o stosowaniu olejów eterycznych znajdziesz 260 zapisów w Biblii. Nawet Jezus po narodzinach dostał kadzidło. Jak myślisz z jakiego powodu właśnie kadzidło? W tamtych czasach to był najskuteczniejszy i najdroższy lek!
.

.

Do połowy Średniowiecza kadzidło było najdroższym towarem handlowym na świecie i w jego posiadaniu byli tylko najbogatsi ludzie.

Skupmy się wyłącznie na olejkach najwyższej klasy, czyli nie na tych, których moc działania jest tak zdumiewająca, że nie jedna osoba po ich użyciu przeciera oczy ze zdziwienia. Oryginalne olejki eteryczne mają ogromną moc działania, potrafią o wiele więcej niż nawet markowe suplementy diety, a w dodatku są tańsze w użyciu. Każdy, kto korzystał z suplementów i był z nich zadowolony, po użyciu markowych olejków będzie podwójnie zadowolony.

Skąd taka pewność?

Kiedy przytrafi Ci się infekcja bakteryjna i użyjesz właściwego olejku eterycznego, to okaże się, że olejek będzie niszczył bakterie, które rozmnożyły się w Twoim organizmie. Dodatkowo zacznie wstrzymywać rozwój pozostałych bakterii. Czy nie takie samo działanie ma antybiotyk, przy okazji niszczący florę bakteryjną jelit od której zależy odporność organizmu? Dokładnie takie samo.
>


Legendarna mieszanka czterech złodziei On Guard doTERRA w różnych postaciach,
nawet w postaci cukierków dla dzieci

.
Jednak antybiotyki nie radzą sobie z wirusami.
I tu przydają się domowe metody leczenia na przykład czosnkiem. Tylko, że z jednej strony dla wielu osób mocny zapach czosnku jest nie do zaakceptowania, zwłaszcza jak go czują od innych, a z drugiej strony osoby mające wrażliwą wątrobę nie wezmą czosnku do ust. Wtedy z nieoceniona pomocą przychodzą te mikroskopijne cząsteczki niektórych roślin, które zostały z nich pozyskane i pod postacią olejku eterycznego zatknięte w małej buteleczce. 

A grzyby – grzybica, zwłaszcza na skórze, czy na paznokciach?
Zarówno grzyby, wirusy, a także bakterie, nawet tak trudne do zniszczenia jak gronkowiec złocisty giną, gdy potraktujesz je olejkiem z drzewa herbacianego. Trudno w to uwierzyć, a jednak takie są fakty.
.

.
Dopóki nie spróbujesz będzie Ci trudno przyjąć to za fakt. W chwili, kiedy jesteśmy w okresie okresu jesienno-zimowym, kiedy niemal w każdym polskim domu kogoś dopadnie infekcja bakteryjna, czy wirusowa powyższa informacja wydaje się być niezwykle cenna.

Dlaczego do tej pory nie mówiło się o olejkach eterycznych?
czytaj dalej >>