Czwarty Mędrzec

Możesz być Czwartym Mędrcem!

Historia trzech Mędrców kończy się w Kolonii, ale nie kończy się wielkość trzech darów. O złocie nie ma potrzeby pisać, bo wiemy jak cenny jest to kruszeć i jakie znaczenia ma dla wielu ludzi.  Chodzi o pozostałe dwa dary: kadzidło i mirrę. Z historii wiemy, że za sprawą kadzidła pozyskiwanego w postaci grudek zastygłej żywicy z drzew kadzidłowych ówczesna Arabia ( dzisiaj Półwysep Arabski) była najbogatszym miejscem na ziemi. Czym zatem jest kadzidło, że tworzyło takie bogactwa?
.

.
Zaledwie w kilku miejscach na świecie, głównie na terenach dzisiejszego Omanu, Jemenu, Indii i Somalii rosną drzewa gatunku Boswellia – nazywane kadzidłowcem. Nigdzie więcej na świecie uprawy się nie udawały, choć próbowano. Olibanum, bo taką arabską nazwę noszą żółto brązowe grudki powstałe z zastygłej żywicy wypływającej z drzew Boswellia zbierane jest tylko przez najstarszych mężczyzn rodu. Na terenach Omanu, który wręcz pachnie kadzidłem olibanum jest dostępne na każdym kroku. Nie znajdziesz bazaru na którym nie można kupić olibanum.

.

Olibanum słynie z tego, że zabija wszelkie bakterie i wirusy. Dym, który powstaje w wyniku spalenia grudek kadzidłowca, oczyszcza powietrze, ubrania i organizm człowieka. W tradycji omańskiej jest okadzanie dymem z palonego kadzidła przybywających gości. Dlatego właśnie mówi się, że Oman pachnie kadzidłem.

Dlaczego jest tak cenne i co na jego temat pisze Wikipedia?

„ …Olibanum działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w przebiegu reumatyzmu i wpływa korzystnie na wątrobę. W tradycyjnej medycynie indyjskiej jest używane w leczeniu stanów zapalnych stawów i kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytu układu oddechowego.”

W ostatnich dwóch dekadach prowadzono i dalej prowadzi się sporą ilość badań naukowych odkrywających nowe możliwości kadzidła, a zwłaszcza olejku eterycznego (ang. Frankincense) pozyskiwanego z grudek kadzidła za pomocą destylacji parą wodną. Coraz więcej osób sięgających po ten naturalny skarb natury potwierdza niezwykłą skuteczność w wielu problemach zdrowotnych począwszy od bolących stawów, kłopotów ze skórą, niewłaściwie pracujących organów wewnętrznych, problemów natury psychicznej, po poważne problemy onkologiczne. Ilość skutecznych zastosowań jest tak zdumiewająca, że większość osób, które po raz pierwszy mają kontakt z informacją na temat kadzidła wprost nie dowierza temu, co słyszy.
.

.
W swojej grupie mam naprawdę wiele przykładów skutecznego zastosowania olejku z kadzidła. Nie wszyscy, którzy przeszli poważne choroby chcą mówić o tym jak w ich wypadku zadziałało kadzidło. Niektórzy obawiają się reakcji lekarzy, których zadaniem nie jest leczenie tym wszystkim, czym świat dysponuje, ale chemicznymi lekami, które wyprodukowano w koncernach farmaceutycznych. Całe szczęście, że są nieliczni lekarze, do których można zwrócić się o poradę również w sprawach olejków eterycznych.

Jeśli czytasz ten tekst, to możesz zaliczać się do szczęśliwców, których nie ominęła informacja o jednej z najpotężniejszych albo wręcz najpotężniejszej w przyrodzie substancji, która nie tylko pozwoli zachować zdrowie na długie lata, ale pozwoli zachować czysty umysł, pogodę ducha i przepiękną skórę, jeśli olejek będzie stosowany zewnętrznie. I co najważniejsze, czysty olejek eteryczny nie daje żadnych skutków ubocznych, a jego zastosowanie liczy się w pojedynczych kroplach. W buteleczce 15 ml jest ok. 300 kropli olejku eterycznego, więc nie tak szybko się skończy. Ale pamiętaj kupuj czysty olejek eteryczny, bo wystarczy niewielka domieszka czegokolwiek i olejek straci swoje właściwości, a jednocześnie nie będzie można mówić o 100% -m bezpieczeństwie użycia.

Jeśli jesteś sceptykiem, nikomu nie ufasz i nie wierzysz, to zakończ czytanie w tym miejscu. Jeśli jednak chcesz więcej informacji o olejku Frankincense (kadzidło) przejdź do mojego serwisu TUTAJ>>  i czytaj. Potem zamów ten olejek i podaruj go osobie, która zmaga się z problemami zdrowotnymi. Bądź Czwartym Mędrcem i podaruj komuś ten olejek. Wydrukuj ze strony informacje o Frankincense i podaruj wraz z olejkiem.

Wspaniałego Święta Trzech, lub … Czterech Króli.

Mariola Pankiewicz-Zarzycka

.

.

.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.