W 13 miesięcy

Kiedy zaczynałam przygodę z biznesem MLM, zapewne jak większość osób nie zdawałam sobie sprawy z tego jak trudny to będzie biznes. Nie zgadniesz na czym polega jego główna trudność: większość rzeczy, które podpowiada logiczny umysł, większość sposobów działania i nawyków wyniesionych z wcześniejszych lat szkoły, pracy i życia nie przekłada się na skuteczność w MLM. Znakomita większość ludzi po dokonaniu rejestracji i pierwszego zakupu, na podstawie własnego pomysłu zabiera się za budowanie grup. Jednak szybko okazuje się, że działanie „po swojemu” z jakiegoś niezrozumiałego powodu nie przynosi oczekiwanych wyników. Część osób po kilku nieudanych próbach pozyskania partnerów lub klientów  zaprzestaje dalszych działań. Inni, bardziej cierpliwi wiedzą, że w biznesie MLM potrzebny jest nieustanny trening, więc ponawiają działania, doskonalą swoje umiejętności i z czasem osiągają coraz lepsze wyniki.

Nie ukrywam, że podobnie jak wszyscy, ja również popełniałam błędy. Kiedy po bezowocnym spotkaniu wracałam do domu zaczynałam rozumieć, że aby uzyskać zamierzony wynik, powinnam w czasie prezentacji niektóre rzeczy zrobić zupełnie inaczej. Wówczas przypominały się szkolenia, na których mówiono o tym, od czego zależy skuteczność w biznesie. Byłam zła na siebie, że nie wykorzystywałam wiedzy, za którą kiedyś sporo zapłaciłam.
. 

.

Jakiś czas temu przeczytałam ujmujący tekst Ewy Namysłowskiej. Biła z niego radość z powodu osiągnięcia rangi Silver w 17 miesięcy. Pomyślałam wówczas, że byłoby fajnie poprawić jej wynik i osiągnąć tę rangę chociaż w 16 miesięcy. Pamiętam z kursu trenerskiego zasady, dotyczące osiągania celu. Jedną z nich jest to, że jeśli spełnisz niezbędne warunki, to nie tylko osiągniesz swój cel, ale stanie się to przed wyznaczonym terminem. Podobnie stało się w moim wypadku. Chciałam osiągnąć rangę Silver w 16 miesięcy od rozpoczęcia współpracy z doTERRA, a osiągnęłam w … 13 miesięcy

 

.
Namawiam wszystkich Czytelników, żeby trzymali się zasad biznesu MLM. Namawiam do nieustannego doskonalenia swoich umiejętności, budowania właściwych relacji w swoim zespole i pozyskania minimum wiedzy niezbędnej do osiągnięcia wysokiej skuteczności. Nie skupiajcie się jedynie na wiedzy o produkcie (tak robi zdecydowana większość), ale na doskonaleniu umiejętności liderskich, bo tutaj to one są kluczem do świetnych wyników. 

Trzymam kciuki za wszystkich, zwłaszcza za osoby, które pomogły mi uzyskać rangę Silver. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Zrobię wszystko, co w moje mocy, żeby każdy z liderów z którym współpracuję, jeśli autentycznie zechce, osiągnął rangę Silver w krótszym czasie niż ja, na przykład w 12 miesięcy.

Mariola Pankiewicz-Zarzycka

.

.

.

.

.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.