Jak pomóc swojemu pupilowi?

 

Mam dwa Yorki, matkę i syna. Dwa psy o zupełnie różnych charakterach. Mama (Kropka) spokojna, delikatna, a jej synuś (Olek) to typ szatana, który nie odpuści nikomu i każdego musi postraszyć swoim szczekaniem. Ale tylko postraszyć, bo nie gryzie 🙂

Od zawsze, czyli od pięciu lat mieliśmy z Kropką problem. Kiedy nadchodziła burza, na niebie pojawiały się błyskawice i grzmiało Kropka nie wiedziała gdzie się schować, albo u kogoś na rękach siedzieć trzęsąc się ze strachu.
.

.
Podobnie było, kiedy zabieraliśmy ją do samochodu. Całą drogę dyszała z językiem na wierzchu. Dodatkowo wystawionymi w geście obronnym pazurami drapała każdego, kto chciał ją przytulić.

Możesz sobie tylko wyobrazić jak wyglądały jej wszystkie Sylwestry, czy święta, kiedy ludzie odpalali sztuczne ognie, albo petardy hukowe. Szukała schronienia nawet w łazience wskakując do wanny z której potem nie mogła się wydostać. Ze smutkiem patrzyliśmy na to wszystko. W weterynarza i w internecie  szukaliśmy sposobu, by pomóc naszemu psu. Nic nie pomagało.

Jak myślisz, jak wyglądały nasze noce, kiedy ogromnie zestresowana słyszała odgłosy burzy i gdy co jakiś czas błyskawice rozświetlały niebo i dom? Myślisz, że Kropka spała? Nie, non stop chodziła, tupała po podłodze łapami i szukała jakiejkolwiek pomocy. Myślisz, że my mogliśmy zasnąć?

Sytuacja wydawała się beznadziejna do chwili, kiedy pierwszy raz zastosowałam Serenity – mieszankę naturalnych olejków eterycznych.

Większość ludzi zupełnie nie wie co to są i jak działają czyste i naturalne olejki eteryczne, ale nie będę teraz tego wyjaśniać. Kiedyś dostałam SMS z ALERTEM RCB o bardzo silnym wietrze z sugestią, żeby wieczorem i w nocy raczej zostać w domu. Kiedy na zewnątrz zbierał się wiatr umieściłam po jednej kropelce tej mieszanki na wewnętrznej stronie małżowin usznych u naszego psa. Obserwowaliśmy Kropkę. Po kilku minutach (olejki działają niemal natychmiast) zwinęła się w kłębek i spokojnie zasnęła. Kiedy pojawiła się silna wichura co jakiś czas spokojnie podnosiła głowę z nastawionymi uszami i bez objawów strachu słuchała tego, co się dzieje na zewnątrz. Pomimo naprawdę potężnej wichury spokojnie spała, a to my mieliśmy problem z zaśnięciem.

Za każdym razem, kiedy wiem, że zbliża się czas burzy, fajerwerków, jazdy samochodem, strzyżenia psa i kilku innych „atrakcji” dla naszych psów, kiedy wiem, że Kropka i czasem Olek mogą reagować silnym strachem od razu sięgam po tę mieszankę. Jeśli masz ten sam problem ze swoim zwierzakiem, jeśli też ze smutkiem patrzysz jak twój pupil cierpi po prostu zastosuj tę mieszankę olejków. Przy okazji Tobie się przyda, jeśli masz problemy ze stresem, zasypianiem i snem. Dawkujemy pojedynczymi kroplami i to w zupełności wystarcza.

.
Składniki mieszanki Serenity:

olejek z kwiatu lawendy
olejek z drzewa cedrowego
olejek z liści drzewa Ho
olejek ylang ylang
olejek z liści majeranku
olejek z kwiatu rumianku rzymskiego
olejek vetiver
olejek z wanilii
olejek z hawajskiego drzewa sandałowego

Jak używać?
Rozpraszaj dyfuzorem w sypialni, aby uspokoić płaczące dziecko.
Zastosuj na podeszwę stóp przed snem, aby się zrelaksować przed snem.
Wdychaj bezpośrednio z rąk, aby rozładować stres i napięcie nerwowe.
Dodaj 2-3 krople do ciepłej kąpieli (wcześniej zmieszaj z łyżką oleju nośnego np. kokosowy, migdałowy, oliwa z oliwek), aby się zrelaksować i wyciszyć.
Zastosuj 2-3 krople na kark lub w okolice serca, aby szybko poczuć spokój.

UWAGA. Olejku nie stosujemy doustnie!

Jeśli masz już dość patrzenia na to, jak cierpi Twój ukochany zwierzak, jeśli chcesz mu pomóc, to  zamów Serenity:

mariola@newduo.pl lub priv na Facebooku kliknij >>

.

.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *